top of page

USPOKOJENIE-WERAMON

Weramon to 3-letni koń wielkopolski, pełen energii i młodzieńczej zapału. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się pewny siebie, w rzeczywistości jest bardzo reaktywny i łatwo się emocjonuje. Problemy zaczęły się nasilać, gdy kontuzja zmusiła go do przebywania na niewielkiej kwaterze. Brak możliwości wybiegania emocji sprawił, że stał się nieprzewidywalny i niebezpieczny podczas spacerów.


Mimo wcześniejszych nieudanych prób z innymi preparatami, Hempqualizer okazał się przełomem. Już po pierwszym zastosowaniu Weramon zaczął wykazywać wyraźne zmiany – spacery przestały być walką o życie, a jego reakcje stały się bardziej zrównoważone. Przeczytaj poniższe case study autorstwa właścicielki i dowiedz się, jak Hempqualizer pomógł Weramonowi odzyskać spokój i kontrolę nad emocjami.


WERAMON, 3 LATA, WAŁACH, KOŃ WIELKOPOLSKI

HISTORIA I OPIS PROBLEMU:

Weramon to młody, pełen energii koń. Z jednej strony może wydawać się pewny siebie, jednak tak naprawdę wykazuję wysoką reaktywność w stosunku do wielu sytuacji (jak np. przechodzące obok konie), łatwo się emocjonuje. O ile wcześniej nie miałam z nim niebezpiecznych problemów treningowych, to w momencie, w którym przydarzyła się mu kontuzja, która zmusiła mnie do umieszczenia go na niewielkiej kwaterze, to po kilku tygodniach takiego stania stał się nieprzewidywalny w swoich reakcjach. Brak możliwości ,,wybiegania emocji” sprawił, że podczas spacerów poza kwaterę, potrafił się w jednym momencie odpalić, i po prostu wyrwać. Chciał uwolnić się za wszelką cenę, ciągając mnie, i czasami kopiąc w moją stronę, a ja zaczęłam się bać własnego konia.


EFEKTY STOSOWANIA HEMPQUALIZER:

Już od początku aresztu był suplementowany tryptofanem, ashwagandhą, i tlenkiem magnezu – nie widziałam żadnych zmian, więc i do Hempqualizera podchodziłam sceptycznie. Jednak już po pierwszym zastosowaniu widziałam zmianę. Wyjścia poza kwaterę nie były już walką o życie, a koń – pomimo, że zachował swoje zainteresowanie światem, przestał wykazywać skrajne reakcje. Zmiana była widoczna nie tylko podczas spacerów, ale także wtedy, gdy po prostu stał na kwaterze – wyjścia koni na pastwisko, jak i biegające obok konie wywoływały w nim znacznie mniej emocji, niż wcześniej. Na pewno będę używać Hempqualizera także w momencie, kiedy będzie mógł dołączyć do stada, żeby i w ten sposób pomóc mu sobie radzić z emocjami.


35 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page