top of page

USPOKOJENIE-SIERRA

W niniejszym case study przedstawiamy historię Sierry, 13-letniej klaczy trakeńskiej z znaczną domieszką folbluta, która pomimo całkowitej niewidomości, wynikającej z nieleczonych epizodycznych zapaleń tęczówki (ERU), odnalazła nowy dom i szansę na dalsze życie. Tekst przygotowany przez właścicielkę.


klacz na padoku

SIERRA, 13 LAT, KLACZ TRAKEŃSKA Z DOMIESZKĄ FOLBLUTA


HISTORIA:Sierra to 13 letnia klacz trakeńska z dużą domieszką folbluta, adoptowałam ją rok temu, już całkowicie niewidomą. Diagnoza-nieleczone ERU

Prawe oko reaguje jeszcze na światło, lewe zupełnie nie i rośnie w nim ciśnienie.

Nie znam historii tej klaczy ale zdecydowanie należy do grupy koni wrażliwych i trudnych. Dowiedziałam się tylko, że po utracie wzroku i tak mocno się uspokoiła.

Ostatni rok to prawdziwy rollercoaster zdobywania zaufania, pracy z ziemi, prób pracy pod siodłem, progresu i wielu kroków w tył.


PROBLEMY:Przeszłyśmy wiele kontuzji, ran, diagnostykę ortopedyczną, stomatologiczną, konsultacje z fizjoterapeutą,szukanie odpowiedniego pastwiska i końskiego towarzysza, pracę nad lękiem separacyjnym, pracę nad przebywaniem w zbyt dużym tłumie na maneżu czy hali.

Sierra jest typową klaczą, nigdy nie wiem jakiego konia danego dnia zastanę.

 Przy tym potrafi wybuchać i przeć naprzód lub stawać dęba nie zważając

 na to , że nie widzi gdzie jest. Kolejnego dnia jest kochana, przytulaśna i chętnie współpracuje.

Postawiła życie moje i moich najbliższych na głowie ale nigdy nie żałowałam tej decyzji bo wiem ,że byłam jej ostatnią szansą na dalsze życie.

Aktualnie wróciłyśmy do podstaw, i zupełnie bez presji zdobywamy wzajemne zaufanie.

Wciąż nie mamy opanowanego pakowania do przyczepy a ciśnienie w oku rośnie. Na razie bez dodatkowych objawów, ale decydując się na adopcję brałam pod uwagę,że może być w przyszłości konieczny wyjazd do kliniki i enukleacja)


SUPLEMENTACJA HEMPQUALIZER:Hempqualizer polecono mi na zamkniętej grupie skupiającej się wokół wszechstronnego naturalnego treningu koni.

Szukałam najlepszego środka,  który naturalnie nas wspomoże przy pracy i będzie rozwiązaniem w podbramkowych sytuacjach. 

Jestem lekarzem weterynarii, na codzień zajmuję się małymi zwierzętami i dosyć dobrze znam rynek suplementów w tej dziedzinie. Skład Hempqualizer plus bardzo mnie zainteresował. Pasta dotarła do nas kiedy Sierra była paskudnie podbita i wspaniale pomogła przetrwać areszt boksowy. Podałam już 1,5 opakowania (podając prawie codziennie) i przy wysyceniu widziałam naprawdę poprawę w zachowaniu. Sierra jako niewidomy koń,ma sporo napięć mięśniowych, dodatkowo bardzo subtelne zmiany zwyrodnieniowe w stawach skokowych, więc ten preparat jest dla nas rozwiązaniem nie tylko behawioralnym.

Najlepsze rezultaty uspokojenia mamy kiedy udaje mi się odczekać ok.1,5 godziny przed pracą. Nauczyłam się na tyle ją czytać, że już po przybyciu do stajni widzę jaki ma dzień i czego się spodziewać. 

Hempqualizer na pewno na stałe zagości w mojej pace. Jego zdecydowanym atutem jest skład, wielotorowość działania i fakt ,że można go podać doraźnie i uzyskać efekt uspokojenia w obsłudze co znacznie ułatwia nam pracę. 

481 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page