top of page

USPOKOJENIE-HAMILKAR Z

Dziś przedstawiamy przypadek konia nadreaktywnego oraz przebodźcowanego co zdecydowanie utrudniało efektywne treningi oraz miało negatywny wpływ na jego zdrowie. Właścicielka w nadesłanym tekście opisuje jak stosowanie preparatu Hempqualizer+ wpłynęło na uspokojenie Rudego oraz na jakość ich współpracy.


HAMILKAR Z, 5 LAT, OGIER, ZANGERSHEIDE, USPOKOJENIE


HISTORIA: 

Rudy przyjechał do nas gdy miał 3,5 roku. Młody miał zdecydowanie pecha od początku. Została mu postawiona diagnoza połamanej kości rysikowej. Podjęliśmy decyzje o operacji i usunięciu tej kości. Później czekała go niesamowicie długa rekonwalescencja, która trwała prawie pół roku, także młody zdecydowanie odbiegał umiejętnościami od swoich rówieśników. Generalnie początki z nim były naprawdę ciężkie. 


PROBLEM:

Rudy jest koniem niesamowicie reaktywnym i przebodźcowanym a w dodatku brakuje mu pewności siebie. Najmniejszy szelest, odstawienie ręki itp. wiązało się z niesamowitą paniką i stresem, które przede wszystkim objawiało się wielką białą plama na jego sierści. 


EFEKTY STOSOWANIA HEMPQUALIZER+:

Odkąd stosujemy Hempqualizer + zauważyłam znaczną poprawę ponieważ jeszcze niedawno bałam się na nim jeździć gdyż był strasznie nieprzewidywalny. Koń jest zdecydowanie bardziej wyciszony w treningu i nie reaguje już z paniką na każdą pomoc czy środowisko otaczające. Widać też u niego wszelkie próby rozluźniania z czym był u niego spory problem oraz znacznie mniej się poci.

25 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page