top of page

USPOKOJENIE-FRUTKA

Przedstawiamy krótką historię Frutki, żywiołowej klaczy arabskiej, której temperament bywa problematyczny. Dowiedz się jak Hempqualizer pomógł unormować zachowanie Frutki i jak wpłynął na współpracę pomiędzy nią a jej właścicielką.

FRUTKA, 9 LAT, KLACZ, CZYSTA KREW ARABSKA, USPOKOJENIE


HISTORIA:

Frutka jest ze mną od trzech lat. Wcześniej była trenowana do wyścigów konnych. Startowała w Sopocie i Warszawie bez sukcesów. Następnie trafiła do osoby prywatnej od której ją zakupiłam.


PROBLEM:

Nasze początki były ciężkie. Samo złapanie jej na padoku zabierało wiele czasu. Wymagała oswojenia z człowiekiem. Podczas czyszczenia nie potrafiła ustać w miejscu. A na ujeżdżalni i w terenie wiele rzeczy było dla niej stresujących. Stosowałam wiele środków i ziół  wspomagających uspokojenie, ale w efekcie koń był za bardzo ospały lub efektu nie było wcale. Na dzień dzisiejszy udało nam się przepracować wiele rzeczy i zdobyłam jej zaufanie, ale jest koniem wymagającym ciągłej pracy i ruchu. Bardzo szybko uczy się nowych rzeczy. Ma podejrzenie choroby wrzodowej (jest przed badaniem gastroskopii). Jest stadna, reaguje pobudzeniem kiedy traci konie z zasięgu wzroku, na pastwisku lubi rządzić.


EFEKTY STOSOWANIA HEMPQUALIZER:

W grudniu zmieniłyśmy stajnie i od tego czasu stosuje każdego dnia magnez oraz doraźnie Hempqualizer przed każdym wyjazdem w teren oraz treningiem na ujeżdżalni i widzę znaczącą poprawę w zachowaniu mojego konia, ale też w jej samopoczuciu. Frutka ma energię, nie jest ospała, reaguje adekwatnie na otoczenie i sytuacje. Jest bardziej skupiona i spokojniejsza. Jest to środek który z pewnością daje efekty i zostanie z nami na dłużej. A o Hempqualizer dowiedziałam się dzięki mojej przyjaciółce, która wygrała preparat w konkursie i podarowała mi pierwszą tubkę wiedząc z jakimi problemami się zmagamy. 

50 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page