top of page

USPOKOJENIE-DZIEŻBA

Dzieżba, mimo swojego dojrzałego wieku, wciąż czuje się jak młode źrebię, pełne energii i ciekawości świata. Jest bardzo emocjonalna, płochliwa i stanowczo wyraża swoje zdanie. Pomimo licznych diagnoz, leczenia i zastosowania technik relaksacyjnych, nadal miewa momenty, w których nie radzi sobie ze swoimi emocjami i popada w stany lękowe. Szczególnie trudne okazało się dla niej przejście na nowy, większy padok.


W naszym najnowszym wpisie na blogu właścicielka klaczy opowiada, jak Hempqualizer pomógł Dzieżbie pokonać lęki, odzyskać spokój i cieszyć się życiem na padoku. Dowiedz się, jak ten produkt zmienił jej codzienność i pozwolił jej lepiej radzić sobie z emocjami. Zapraszamy do lektury!


Dzieżba, 16 lat, klacz, polski koń sportowy


Dzieżba mimo swojego dojrzałego wieku ciągle czuje się jakby była dzieciakiem, który codziennie odkrywa nowe rzeczy, jest bardzo emocjonalna, płochliwa i stanowczo wyraża swoje zdanie. Mimo, że jest diagnozowana i w razie potrzeby leczona z każdej możliwej strony, traktowana z należytym szacunkiem i największym zrozumieniem wg. zaleceń behawiorysty, dodatkowo stosujemy techniki relaksacyjne i pracę z domieszką R+, niestety nadal są momenty, że kobyłka nie radzi sobie ze swoimi emocjami, popada wręcz w stany lękowe. Bardzo ciężko znosi zmiany, jest schematyczna, największym problemem stało się przejście na nowy większy padok, kobyłka niestety była bardzo nerwowa mimo obecności wszystkich koni. Potrafiła godzinami chodzić wzdłuż płotu i nawet nie popatrzeć się na trawę. Dodatkowo pojawiła się ciężka ruja, która pogarszała sytuację , w związku z tym wykonałam badanie USG jajników aby upewnić się czy wszystko okej, na szczęście tak i w tym momencie musiałam szukać jakiejś alternatywy aby jej pomóc. 


Pojawił się pomysł aby wypróbować produkt Hempqualizer i był to strzał w 10, już po trzecim dniu stosowania Dzieżba mogła wrócić na nowy padok i cieszyć się przestrzenią i trawą od rana do wieczora. Od tego dnia problem z dalszym padokiem poszedł w niepamięć. Co więcej, kolejną ruję przechodziła o wiele spokojniej. 


Jak na początku wspomniałam Dzieżba jest wiecznym dzieckiem, często się emocjonuje nowymi rzeczami w środowisku, dziwnymi dźwiękami, latającymi przedmiotami itd., podczas jazdy czy pracy z ziemi ciężko było aby się chociaż raz nie spłoszyła i zaczęła nakręcać, podczas stosowania Hempqualizer kobyłka mniej się płoszyła, a jak już, to szybko wracała do siebie i mogłyśmy kontynuować pracę. 

18 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page