top of page

USPOKOJENIE-COOPER R

W naszym najnowszym case study przedstawiamy historię transformacji, jaką przeszedł jeden z koni naszej klientki. Przypadek ten rzuca światło na wyzwania, z jakimi mierzyła się podczas treningów, spowodowane problemami behawioralnymi i zdrowotnymi konia, oraz na sposób, w jaki Hempqualizer przyczynił się do poprawy sytuacji. Case study przygotowane przez właścicielkę.


COOPER R, 5 LAT, WAŁACH, KOŃ HOLSZTYŃSKI, USPOKOJENIE

Historia: 

Cooper przyjechał do nas gdy miał niespełna 3,5 roku. 

Młody od samego początku przygody ze swoimi treningami i pierwszymi skokami miał niesamowite problemy wydolnościowe, brać chęci do treningów a także chodzenia w przód. Postanowiliśmy zacząć go diagnozować i okazało się, że koń ma rorera (dychawica świszcząca)

Postanowiliśmy, że podejmiemy wszelkie kroki aby mu ulżyć i wysłaliśmy go na operacje. 

Po długiej rekonwalescencji koń wrócił do treningów, ale zdrowotnie ciągle coś nie grało - od spadku formy, po wycieranie ogona, matową sierść czy słaby przyrost masy. 

Na chwile obecną podejrzewamy u niego wrzody, które w najbliższym czasie będziemy również diagnozować. Cooper jest koniem bardzo bystrym i energicznym. Bardzo nakręca się na inne konie przez co totalnie gubi głowę i wpada mu milion niekoniecznie mądrych pomysłów na minutę. 


Efekty stosowania Hempqualizer+:

Odkąd stosujemy Hempqualizer + zauważyłam znaczną poprawę. Koń jest zdecydowanie bardziej zaangażowany w treningi, bardzo się słucha, jest wyciszony a przede wszystkim bardzo mocno chce się rozluźniać z czym był u niego spory problem. Także dzięki Hempqualizer + moja współpraca z gniady jest na o wiele wyższym poziomie, jazda z innymi końmi na hali nie jest już dla nas walką a oprócz tego dopinanie popręgu i stanie na stanowisku nie jest już aż takie trudne. 

Zdecydowanie polecam wszystkim!

37 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page