top of page

USPOKOJENIE-CASARES

Dzisiejszy wpis poświęcony jest Casaresowi de Semilly, młodemu wałachowi rasy SP, który, jak wielu młodych koni, miał swoje wzloty i upadki na początku swojej kariery jeździeckiej.

Casares, potomek znakomitego ogiera Diamant de Semilly, jednego z wybitniejszych ogierów francuskich, którego w 2015r Światowa Federacja Hodowców Koni Sportowych (WBFSH) uznała za najlepszego ogiera skokowego. Jego początki były obiecujące — był grzeczny, szybko się uczył i wydawał się chętny do współpracy. Jednak, jak to często bywa, z czasem pojawiły się trudności. Pod koniec sezonu halowego 2023 roku Casares zaczął wykazywać oznaki stresu i niepokoju, które stanowiły wyzwanie zarówno dla niego, jak i dla jego opiekunki.

Poniżej historia autorstwa właścicielki, zapraszamy do lektury.


HISTORIA:

Casares de Semilly to pięcioletni wałach rasy SP po ogierze Diamant de Semilly. Przyjechał do mnie świeżo zajeżdżony w grudniu 2022 roku. Początek naszej pracy był idealny - grzeczny, szybko uczący się i chętnie współpracujący młodziak.


PROBLEM:

Problemy zaczęły się pojawiać pod koniec sezonu halowego 2023 roku. Jego jedyny objaw „młodzieńczego buntu” to bycie gorącym, nigdy nie brykał czy nie wspinał się, jednak okazał się być nie jezdny, uciekający od kontaktu i biegnący mocno do przodu. Zdaje sobie sprawę z moich błędów popełnionych po drodze, a próby naprawienia ich były mało skuteczne bądź działały tylko chwilowo. W tamtym czasie próbowałam działać ziołami uspokajającymi, zmianą żywienia oraz zwiększaniem ilości i intensywności jego ruchu.

Dzięki tym wszystkim czynnikom mieliśmy małe postępy i różnice, jednak na początku tego roku nastąpił przełom dzięki stosowaniu Hempqualizer+.


EFEKTY STOSOWANIA HEMPQUALIZER+:

Suplement wyciszył go na tyle, że na treningach jak i w terenach jest o wiele spokojniejszy, a w sytuacjach stresowych łatwiej go uspokoić. Prostym przykładem będą zawody z grudnia zeszłego roku, a marca tego roku. W grudniu dobre i czyste, ale bardzo chaotyczne przejazdy w konkursach klasy L. Trzy miesiące pracy w domu i miesięczna kuracja Hempqualizer+ i w marcu koń „tuptający”, wolny, nie spalający i nie stresujący się zadebiutował w klasach P i N. Casares prawdopodobnie ma taki temperament i charakter, że nigdy nie będzie koniem „apatycznym”, „osowiałym” czy spokojnym, jednak jestem szczęśliwa, ze mogę przede wszystkim pomóc jemu, ale też sobie.

42 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


bottom of page