top of page

USPOKOJENIE-AJRA

Przedstawiamy historię Ajry, klaczy o wielkim sercu i równie dużych gabarytach, to opowieść o przemianie, wyzwaniach i niezłomnej woli poprawy. Zakupiona jako koń rekreacyjny, jej początki z nowymi właścicielami nie były łatwe. Charakteryzując się silną potrzebą ruchu i miłością do ludzi, Ajra musiała zmierzyć się z przeciwnościami, które sprawiły, że wspólne chwile z nią stały się wyzwaniem. Od trudności z kontrolą, poprzez kontuzję, aż po frustrację spowodowaną ograniczeniami pogodowymi – każdy etap jej historii uwydatnia, jak ważne jest znalezienie odpowiednich rozwiązań dla dobra zarówno zwierzęcia, jak i jego opiekunów. Sprawdź jak suplementacja Hempqualizer+ wpłynęła na Ajrę, komfort pracy z nią oraz komfort właścicieli.

AJRA, KLACZ, 9LAT, PKZ,USPOKOJENIE


HISTORIA:

Ajra została przez nas kupiona rok temu jako koń do rekreacji. Zajeżdżona została w wieku 4 lat, następnie pracowała bardzo mało. Z natury to koń idący do przodu, uwielbia ludzi, ale niekoniecznie zdaje sobie sprawę z własnych gabarytów (waży ok 800kg). Początek pracy był dosyć trudny, klacz była mało sterowna, uciekająca spod jeźdźca z uwagi na brak równowagi. Kiedy udało się odpracować równowagę i pracę w trzech chodach pod jeźdźcem nieszczęśliwie zdarzyła się kontuzja, uszkodzenie mięśnia podczas sprzeczki na padoku. Rehabilitacja tylko w stępie trwała 3 miesiące i zastała nas okropna jesień. Mniejsza ilość ruchu, brak stabilnego podłoża do pracy, dosyć ciasna hala jak na gabaryty dużego konia z problemami z równowagę spowodowało rosnącą frustrację ze strony klaczy.

W skrócie zaczęło robić się niebezpiecznie. Klacz przy sprowadzaniu była bardzo nerwowa, caplująca, brykająca, ciągnąca. W pracy zarówno pod siodłem jak i na lonży wpadała w tryb uciekania, co przy braku równowagi i częstym potykaniu stawało się niebezpieczne zarówno dla konia jak i człowieka.


EFEKTY STOSOWANIA HEMPQUALIZER+:

Zdecydowaliśmy się wprowadzić Hempqualizer w dawce 2ml przed pracą. Okazało się, że jak na Jej gabaryty dawka 2ml to, aż za dużo! Zostaliśmy na dawce 1 ml na 15 minut przed pracą. Szybko odzyskaliśmy stabilnego emocjonalnie konia, który zaczyna myśleć, a nie biegać na oślep. Pracuje dużo na lonży, nie ciągnąc nas za sobą jak dzieci, pod siodłem zamiast uciekać jak traci równowagę zaczęła zwalniać, a nawet przchodzić do stępa. Z padoku schodzi z nosem przy ziemi. Przestała chodzić nerwowo wzdłuż ogorodzeń. Na korytarzu czyszczą Ją nawet małe dzieci i znosi wszystko z epickim spokojem. Miejmy nadzieję, że kryzys został zażegnany. Przed nami jeszcze długa droga do "stworzenia" idealnego konia dla początkujących, ale jesteśmy dobrej myśli. Hempqualizer stosowaliśmy przez 3 tygodnie codziennie, aktualnie od ponad 2 tygodni nie jest już potrzebny, ale w razie czego mamy go pod ręką.


141 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page