top of page

RAO-FARAON

Zaktualizowano: 25 cze

Z przyjemnością przedstawiamy kolejne krótkie case study kolejnego konia z RAO.


Brązowy koń z RAO

FARAON, wałach, rasa sp, 26 lat, RAO

RAO stwierdzone ponad 10 lat temu, przeszedł kilka terapii sterydami (wziewne), zdarzało mu się również brać steryd w formie tabletek. Aktualnie cieszy się życiem bawiąc się na wolności, trenując ujeżdżenie z ziemi i różnego rodzaju sztuczki, jest ciągle aktywny i pełny energii.

Objawy: w okresach większego stresu - np. gwałtowne zmiany pogody i związane z tym bóle reumatyczne - oraz przede wszystkim wczesną wiosną i w lecie pojawia się świst i zaciśnięcie wobec czego ciężko jest mu złapać oddech.

Leczenie: leczenie sterydami pomagało, ale bardzo zależało mi żeby najlepiej ich w ogóle nie używać. Tryb życia i wszystko co dało się zrobić to zostało zapewnione tak aby nie prowokować ataków, ale niestety wciąż się zdarzały.

30 dniowa suplementacja Hempqualizer+:

Początkowo ustaliliśmy dawkę 1ml dziennie, ale po ok 2/3 tygodniach po konsultacji z producentem zdecydowałam się zwiększyć ją do 2ml dziennie, ponieważ widziałam efekt ogólnego wyciszenia, ale wciąż zdarzały mu się pogorszenia i musiałam go inhalować. Aktualnie inhaluję sporadycznie tylko wtedy kiedy naprawdę tego potrzebuje, przez większość czasu jest na samym preparacie i trzyma się bardzo dobrze.

267 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


bottom of page