top of page

PROBLEMY ODDECHOWE, USPOKOJENIE-MINERWA

Poznajcie historię Minerwy, 16-letniej klaczy rasy Konik Polski, która od dwóch lat zmaga się z problemami oddechowymi. Tekst autorstwa właścicielki.

MINERWA, 16 LAT, KLACZ, KONIK POLSKI        

HISTORIA: Koń użytkowany rekreacyjnie. Od dwóch lat borykamy się z glutem w nosie który  pojawiał się i znikał.Od marca 2024 pojawił się również kaszel. Jesteśmy w trakcie diagnostyki.


OBJAWY: Wydzielina z nosa o konsystencji gęstej śmietanki. Kaszel podczas jedzenia, oraz pracy pod siodłem. Przyspieszony oddech w ilości ponad 20 / 1 minutę.Leczenie: Sterydy które pomogły na tydzień , leki wykrztuśne, inhalacje z soli fizjologicznej, zioła na układ oddechowy, preparaty na odporność.


EFEKT STOSOWANIA HEMPQUALIZER+: Po 7 dniach stosowania kaszel wyciszył się. Wydzielina z nosa stała się rzadsza. Oddechy spokojniejsze. Po 30 dniach podawania kaszel praktycznie zanikł, sporadycznie się zdarza. Wydzielina z nosa pojawia się sporadycznie. Oddechy są w normie. Klacz dodatkowo łagodniej przechodzi ruię, jest wyluzowanA na treningach, i ogólnie nastąpiła poprawa samopoczucia. Będziemy jeszcze kontynuować kurację.

55 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Σχόλια


bottom of page