top of page

LĘK SEPARACYJNY, PROBLEMY ZE STAWAMI-SALVADOR

Przedstawiamy case study Salvadora, mającego problemy ze stawami oraz doświadczającego silnych lęków separacyjnych.

biały koń z lękiem separacyjnym

SALVADOR, 13 LAT, WAŁACH, IBERYJCZYK, SILNY LĘK SEPARACYJNY ORAZ PROBLEMY ZE STAWAMI


HISTORIA:Koń zakupiony z przeznaczeniem „koń jednego człowieka”, lekkie jazdy rekreacyjne z właścicielką.


PROBLEMY:

  • zwyrodnienie stawu koronowego nogi zadniej

  • sztywność zadnich nóg (szpat nierozpoznany)

  • silny lęk separacyjny

SUPLEMENTACJA HEMPQUALIZER+: Hempqualizer + zakupiłam w wakacje 2023 roku korzystając z promocji. Stwierdziłam że przyda się przy planowanej zmianie stajni (przełom sierpnia i września) ze względu na emocjonalną naturę Salvadora jako środek wyciszający. Artretyzm i zwyrodnienie stawu jest aktywnie leczone przez lekarza weterynarii lekiem Cartrophen Vet co 8 tygodni, w suplementacji stałej używamy krzem i MSM. Czekając spokojnie na zmianę stajni z hempqualizerem w zapasie przydarzył nam się areszt boksowy – ze względu na problem ze strzałką koń musiał mieć przez około 10 dni w opatrunku na kopycie z którym nie mógł wychodzić na pastwiska. Już po 2 dobach boksowania wróciła kulawizna i sztywność kończyn zadnich, bez dłuższego zastanawiania się włączyłam suplementację hempqualizer + w dawce 2ml/doba. Preparat bardzo szybko zadziałał przeciwzapalnie, kulawizna ustąpiła praktycznie od razu, angaż nóg zadnich stał się dużo lepszy. Podczas stosowania pierwszej tubki preparatu zmienialiśmy stajnię – to było dla Salvadora ogromne przeżycie emocjonalne a w nowym miejscu nie czuł się od razu komfortowo. Dzięki wyciszeniu hempqualizer + aklimatyzacja w nowej stajni i dołączenie do nowego stada przebiegło dość pomyślnie.


Do tej pory użyliśmy jednej tubki preparatu, na przełomie sierpnia i września, w mojej ocenie kuracja ta zadziałała silnie przeciwzapalnie na aparat ruchu mojego konia, aktualnie planuję wdrożenie kolejnej serii podawania hempqualizera.


Bardzo polecam produkt wszystkim właścicielom koni z problemami z aparatem ruchu lub z konmi nadmiernie "rozemocjonowanymi" :)))


53 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page