top of page

ASTMA, ZWYRODNIENIA-GERRIT

Każdy, kto miał do czynienia z końmi, wie, że ich zdrowie i dobre samopoczucie są niezwykle ważne. Przedstawiamy Wam historię Gerrita, trzynastoletniego wałacha rasy KWPN, który od początku swojej kariery jest ze swoją właścicielką i autorką tego case study.


GERRIT, WAŁACH, 13 LAT, KWPN, ASTMA, ZWYRODNIENIA

HISTORIA: Koń od zajazdki u mnie, użytkowanie: dressage hobby horse, astma zdiagnozowana 3 lata temu. Główne objawy to duszności. Przez te 3 lata sporadycznie dostawał steryd przy większych atakach, leki w nebulizacji , suplementy, zioła. Cuda na kiju byle mu ułatwić funkcjonowanie. Jako, że od września jest odczulany zależało mi na tym, żeby nie było potrzeby podawania sterydu bo zaburza to proces odczulania.


EFEKTY STOSOWANIA HEMPQUALIZER+:

Hempqualizer+ poleciła nam dietetyk prowadzącą konia. Pierwszy raz podałam pod koniec lutego kiedy zaczęły się pierwsze ciepłe dni i nastąpiła drastyczna zmiana pogody. Widziałam, że oddechowo koń czuje się gorzej. Po 3 dniach podawania duszności ustąpiły ( w tym czasie dostał też raz lek wziewnie) i nie wróciły aż do teraz (czerwiec) kiedy to postanowiłam użyć drugą zakupioną wcześniej porcję. Nastąpiła podoba reakcja, po 3 dniach koń się wyciszył oddechowo. Przy tym też widzę ogólną poprawę nastroju. Gerrit zmaga się też ze zwyrodnieniami kolan a od paru dni zdecydowanie szybciej się rozluźnia i chętniej pracuje. Zobaczymy co będzie dalej.

43 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page