top of page

ASTMA, USPOKOJENIE-WELTINA

Zaktualizowano: 8 kwi

Weltina, 6-letnia klacz, zmagała się z problemami zdrowotnymi, które znacznie utrudniały jej życie. Po przeziębieniu, które wydawało się zaleczone, zaczęły się problemy z oddychaniem, kaszel i wydzielina z dróg oddechowych, co ostatecznie doprowadziło do diagnozy astmy. W poszukiwaniu ulgi dla Weltiny, jej właściciele próbowali różnych metod – od zmiany środowiska, przez inhalacje, różnego typu suplementy czy terapie sterydowe (te jako jedyne przynosiły efekt). Ostatecznie, po wielu próbach i błędach, natrafili na Hempqualizer+, który przyniósł znaczną poprawę w jej samopoczuciu. Poniższy krótki tekst autorstwa właścicielki opowiada o trudnej drodze Weltiny przez problemy zdrowotne i o tym, jak nowe rozwiązanie zmieniło jej życie na lepsze.


WELTINA, KLACZ, 6 LAT, SP, ASTMA I USPOKOJENIE

HISTORIA I OBJAWY PROBLEMU:

Weltina w wieku 4 lat po przebytym i jak nam się wydawało zaleczonym przeziębieniu, zaczęła mieć duszności, kaszel i niewielkie ilości wydzieliny z dróg oddechowych. Po endoskopii dostaliśmy diagnozę astmy. Poprawę było widać tylko przy chłodnej i wilgotnej pogodzie. Zmieniliśmy środowisko i rejon Polski, ale nie przyniosło to oczekiwanej poprawy. Robiliśmy też kolejne endoskopie oraz USG płuc. W kwietniu 2023 r zrobiliśmy testy alergiczne z krwi, które wyszły pozytywne - Weltina ma alergię klasy 6 na pyłki traw, oraz w mniejszym stopniu na pyłki ambrozji i wierzby. Objawy silnych duszności pogłębiających się wraz z stresem, (jest bardzo wrażliwa i czynnikiem stresowym może być zmiana rutyny, czy pies wyskakujący zza krzaków), takie jak np. kaszel występują rzadko, ponieważ wydzielina znajduje się głęboko w oskrzelach. Jednak, Weltina ma silnie podrażnioną błonę śluzową w drogach oddechowych i zaczerwienione, łzawiące oczy.


DOTYCHCZAS STOSOWANE METODY/ŚRODKI:

Dotychczas dostawała zioła aby wspomóc układ immunologiczny oraz oddechowy i różnorodne suplementy dla koni z tym problemem. Miała też robione inhalacje solą fizjologiczną i dostawała leki sterydowe, (była na sterydach przez całe lato 2023r.). Oprócz sterydów nic nie przynosiło skutecznego i widocznego efektu.


EFEKTY STOSOWANIA HEMPQUALIZER+:

Gdy rozpoczęło się pylenie wierzby i związane z nim duszności u Weltiny, zaczęłam podawać jej 2ml Hempqualizer+. Gdy miała dzień treningowy, dostawała preparat 40-60 minut przed ruchem - bardzo zauważalne było działanie wykrztuszające. Po około 1,5 tyg podawania preparatu zmniejszyliśmy dawkę do 1ml Hempqualizer+ dziennie. Widoczne było zmniejszenie nerwowości, jest ogólnie spokojniejsza, ale nie “zamulona”, jest też bardziej skupiona i nie rozprasza się przy czyszczeniu, a także jest w stanie spokojnie stać w miejscu. Od czasu podawania Hempqualizer+ nie miała ataku duszności. Jestem bardzo zadowolona z produktu i z jego działania.

51 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page