top of page

5 KONI-1 SYLWESTER

Przedstawiamy case study dotyczące 5 koni i tego, jak udało im się przetrwać Sylwestra 2024 bez zbędnych nerwów, wywoływanych zwyczajowo sylwestrowymi pokazami fajerwerków. Tekst przygotowany przez jedną z naszych klientek.Wykorzystanie Hempqualizer+ w celu redukcji stresu podczas Sylwestrowej Nocy. 

  • Hempqualizer + dostało 5 koni w celu ograniczenia niebezpiecznych zachowań podczas wystrzałów. 

  • 4 konie mieszkają w stajni angielskiej, gdzie podczas Sylwestra jest bardzo głośno i widać ulicę, gdzie mieszkańcy wsi odpalają dużą ilość fajerwerków. 

  • Suplementację rozpoczęto 3 dni przed Sylwestrem, wszystkie konie otrzymywały 1 ml Hempqualizer+, w dzień Sylwestra dawkę zwiększono do 3 ml na konia. 


Efekty:

  • Podczas pojedynczych wystrzałów, które miały miejsce w ciągu dnia konie absolutnie nie reagowały. 

  • Nie zaobserowowano nerwowości, czy innych zachowań, które miały niestety miejsce w latach poprzednich. 

  • Szczególnie jeden z koni, 23 letni wałach Lucky reaguje panicznie na wystrzały, we wcześniejszych latach próbowano podawać zioła uspokajające, czy nawet preparaty sedatywne tj. Sedalin w paście. Niestety nie przynosiło to zamierzonych efektów. Koń podczas wystrzałów biegał po boksie, wpadając w ściany. Bał się jeść, podejść do drzwi czy innych koni. W tym roku zniósł ten ciężki okres dużo lepiej. Po koniu, szczególnie w sylwestra było widać oznaki niepokoju, ale obyło się bez biegania, czy wpadania w ściany. Koń normalnie funkcjonował w pozostałe dni i nie stanowił niebezpieczeństwa zarówno dla siebie jak i innych. Co w poprzednich latach miało miejsce. 


  • Pozostałe konie zniosły salwy petard bez większych nerwów. Szybko wróciły do jedzenia siana w swoich boksach. 


Podanie Hempqualizer+ nie tylko ograniczyło stres związany z wystrzałami w Sylwestrową Noc, ale również ułatwiło powrót do codziennej rutyny, bez zbędnych nerwów. 

19 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page